Farklı Bilgisayar Güvenlik Kabloları Nelerdir?

Tarafından Admin

Farklı bilgisayar güvenlik kabloları tipik olarak, ya bir bilgisayar sistemine bağlanabilecekleri veya üzerinde kullanılan kilit tipine göre kategorilere ayrılır. Masaüstü bilgisayarların ve benzer bileşenlerin kabloları, güvende olmalarını sağlamak için, bileşenler üzerindeki döngülere ve diğer alanlara kolayca sığabilir. Bununla birlikte, bazı kablolar, bilgisayara belirli bir yuvadan veya bir dizüstü bilgisayar bağlantısından doğrudan bir bilgisayara bağlanabilir. Çoğu bilgisayar güvenlik kablosu, kablonun bir parçası olarak kilitlerle birlikte gelir ve bunlar hem anahtarlı kilitleri hem de birleşik kilitleri içerebilir.

Bilgisayar güvenlik kabloları, bilgisayar bileşenlerini ve aygıtlarını bir masa veya araba gibi daha büyük bir nesneye sabitlemek için kullanılan, genellikle kolayca kesilemeyen çelik kablolardır. Masaüstü bilgisayarlarla kullanım için kablolar, sıkıca tutulması için bilgisayara ve masaya bağlı klipslerle sık sık çalıştırılabilir. Bu klipsler, neredeyse sabit bir bağ oluşturan güçlü yapıştırıcı kullanarak bilgisayar cihazlarına tutturulabilirken, metal tutucular fiziksel olarak bir masaya veya arabaya monte edilebilir. Bu tür bilgisayar güvenlik kabloları genellikle bu tür sistemlere tutturmalarını kolaylaştırmak için döngülerle sonuçlanır.

ilan

Elektronik konnektör ile farklı donanım ve bilgisayar donanımlarına doğrudan bağlanmak için tasarlanmış bilgisayar güvenlik kabloları da vardır. Örneğin, bazı kablolar, bir monitörü bir sinyale iletmeye izin verirken bir kilit içeren bir monitör kablosu kullanarak bir monitörü doğrudan bir bilgisayar sistemine kilitlemek için kullanılabilir. Dizüstü bilgisayarlar ayrıca bu tür bilgisayar güvenlik kablolarıyla bir arabaya ya da masaya da bağlanır. Dizüstü bilgisayarların çoğu, dizüstü bilgisayarın gövdesinin bir parçası olan bir güvenlik yuvası ile tasarlanmıştır ve kablolar daha güvenli bir bağlantı için doğrudan bu yuvalara bağlanabilir.

Bilgisayar güvenlik kabloları, farklı ekipman parçalarına nasıl bağlanabildiklerine bakılmaksızın, üzerinde kullanılan kilit türlerine göre de kategorize edilebilir. Anahtarlı kilitler oldukça yaygındır ve bu kablolar genellikle bir işletmede bakım veya güvenlik uzmanları tarafından tutulabilen iki anahtarla birlikte gelir. Bunlar genellikle küçük silindir kilitleri ve anahtarlardır, ancak ilmekli bazı kablolar standart asma kilitlerle çalışabilir. Aynı zamanda, seçilen doğru sayı birleşimi olmadan, kilidin açılmasını önleyen, dahili bir şifreli kilidi olan bazı bilgisayar güvenlik kabloları da vardır.

ilan

İlginizi Çekebilir

Yorum yapın